لوله گالوانیزه گرم

لوله گالوانیزه گرم معمولا بدین معنی است که گالوانیزاسیون به روش غوطه وری گرم به زبان ساده یک پوشش است که در آهن یا فولادی که از نظر ترکیب و طراحی مناسب برای گالوانیزه است توسط فروبردن در وان مذاب روی تشکیل می‌گردد. این لوله ها در سایز ۱٫۲ تا ۶ اینچ تولید می گردد و به طور معمول لوله گالوانیزه به صورت ۶ متری  یا متراژ ها کمتر نیز در بازار موجود می باشد ،  گالوانیزه معمولا در کارخانه مورد نظر در حوضچه های مخصوص قرار داده می شود و به صورت کارشناسی شده گالوانیزه  می شوند، لوله گالوانیزه گرم دو سر رزوه می باشد و با توجه به وزن به سه دسته : لوله گالوانیزه سنگین، لوله گالوانیزه سبک، تولید می شود .
از شرکت ها ی تولید کننده لوله گالوانیزه گرم می توان به لوله گالوانیزه گرم سپنتا، لوله گالوانیزه گرم ساوه، لوله گالوانیزه می شوند، لوله گالونیزه گرم سمنان، لوله گالوانیزه گرم قزوین، لوله گالوانیزه گرم دورپاد می باشد .

استاندارد های گالوانیزه

آهن و فولاد معمولا از زمان پیدایش زندگی انسان را راحت کرده دوام و راحتی مونتاژ فولاد تقریبا همه جا کاربرد دارد پیشرفتها و تکنولوژی های جدید با استفاده از فولاد ایجاد می شود، به دلیل اینکه فولاد تمایل زیادی به جذب اکسیژن دارد باعث خوردگی و تخریب و ترکیب شمیایی آن می شود که این عامل یکی از بدترین حالت در فولاد و آهن می باشد که از اهمیت زیادی برخوردار است، لوله ها معمولا بخاطر جلو گیری از فرسایش و خورندگی و تخریب با لایه ی روی یا همان آبکاری به وسیله ی دستگاهای کاملا مهندسی و کارشناسی شده آن را می پوشانند و در آزمایشگاهای تولید توسط کارشناسان مربوطه تست شده و از کنترل کیفیت خارج می شوند، عنصر اصلی روی بر سطح فلزات است که دارای دو پارامتر می باشد اصلی ضخامت پوشش نشانده شده و نوع دانه های شکفته یا همان اسپینگل ها ست یک سطح گالوانیزه شده اصولا دارای چند لایه گوناگون می باشد که از سطح خارجی شروع شده و به فلز پایه که آنه با استیل است می رسد.

پارامتر ضخامت پوشش یک مولفه بسیار مهم در عملکرد محصول است و باید مطابق با آخرین استاندارد باشد. اگر ضخامت زیاد بر روی محصول ایجاد شود خواص مقاومت به فرسایش و خوردگی بیشتر می شودولی انعطاف پذیری و فرم پذیری محصول کاهش پیدا می کند. از طرفی ضخامت پوشش کمتر به معنی جوش پذیری و فرم پذیری بهتر است. بنابراین می بایست این ضخامت در یک بازه معین قرار گیرد.

تشخیص لوله های گالوانیزه ابکاری سرد و گرم

تشخیص دادن گالوانیزه گرم و سرد در این است معمولا لوله های که  گالوانیزه ی گرم می شوند از گالوانیزه سرد براق تراند اما در گالوانیزه سرد میزان برق بودن بستگی به جنس لوله دارد.

قطعاتی که باید مورد عملیات گالوانیزه گرم قرار گیرند نباید توسط رنگ روغنی یا اسپری مارک زنی شوند. این قطعات می‌بایست از طریق مارک‌های سمبه‌ای (حک شدنی) و با مارک‌های آویختنی شماره‌گذاری شوند.

با تشخصی دادن لوله های با ضخامت یک و ۱٫۵ میل که به این لوله میلی هم گفته می شوند تنها تشخیص دادن سرد و گرم در  موارد ذکر شده قابل تشخیص است  نکته ی قابل توجه دیگری که میتوان تشخیص داد این است که لوله های گالونیزه گرم به صورت دو سر رزوه دنده، گالونیزه سرد بدون دنده است.

تاریخچه گالوانیزه

وانیزاسیون قطعات و سازه‌های فلزی به منظور جلوگیری از خوردگی و مقاوت بیشتر در مقابل تأثیرات آب و هوایی انجام می‌شود پیشینه این دانش به سال‌های ۱۷۳۷ تا ۱۷۹۸ بر می‌گردد که یک دانشمند ایتالیایی در سال ۱۷۷۵ از دانشگاه بولگنیس در مقام پروفسوری این دانشگاه در رشته کالبدشناسی به صورت اتفاقی دریافت که پای قورباغه مرده زمانی که یک تکه فلز آن را لمس می‌کند حرکت می‌کند او از این طریق دریافت که فلزات بر روی موجودات زنده اثر الکتروشیمیایی ایجاد می‌نمایند گالوانی نتایج کارهایش را در سال ۱۷۹۱ منتشر کرد پژوهش‌های او راه را برای اتخاذ تصمیمیات بزرگ در بین دانشمندان این عرصه هموار تر نمود. تا آن جا که ولتا نیز یک ایده مخالف را پیشنهاد کرد او فکر می‌کرد دلیل این موضوع قوس فلزی می‌باشد بعد از این مجموعه آزمایش‌های، بحث و بررسی روی الکترو تراپی در موجودات زنده آغاز شد.

فایده ی(فوائد) گالوانیزه گرم

۱- هزینه پایین

۲- قابلیت پاسخگویی سریع

۳- آسانی در بررسی کیفیت

لوله گالوانیزه سرد

فولاد سنتر مرکز فروش انواع لوله و اتصالات گالوانیزه  و لوله سفید در سایز های مختلف که در متراژ های ۶ متری تولید و عرضه می گردد. تفاوت لوله گالوانیزه  سرد و گرم در این است که لوله های گالوانیزه گرم را با رویه می پوشانند، لوله های فولادی از لوله های مهم  پر کاربرد جهت مصارف صنابع مختلف هستند. هدف از گالوانیزه کردن لوله ها برای جلول گیری از خورندگی و سایش می باشد. گالوانیزه کردن لوله را از لحاظ استحکام و فرسایش محم می کند.

لوله های گالوانیزه سرد معمولا برای مصارف گلخانه ای و فنس کشی هم مورد استفاده قرار می گیرند .
لوله گالوانیزه سرد به صورت دنده ای و غیر دنده ای موجود می باشد و وزن این لوله ها به سه دسته لوله گالوانیزه سبک سرد، لوله گالوانیزه سنگین سرد، لوله گالوانیزه متوسط سرد می باشد .
در صورت تمایل به خرید و دریافت قیمت با شماره های شرکت تماس حاصل نمایید.

لوله های گالوانیزه توسط دنده پیچ ها به هم اتصال می دهند و در دو نوع گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تولید می شوند.

قیمت لوله گالوانیزه گرم گلخانه ای

قیمت لوله گالوانیزه شاخه ای

قیمت لوله گالوانیزه سنتا اهواز

قیمت لوله گالوانیزه دست دوم